Türkiye’nin En Lüks AVM’si Satıldı: Bakın Yeni Sahipleri Kim Çıktı

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bulunan İstinyePark, konumu gereği ünlü oyuncuların, iş insanlarının uğrak noktası haline gelmiş durumda.

2007 yılında açılan alışveriş merkezi, her gün on binlerce müşteri çekmekte ve bölgenin cazibe merkezi olarak bilinmekte. Patronlar Dünyası’nda yer alan habere göre, şirketin hisselerinin önemli bölümünü elinde bulunduran Orjin Gayrimenkul, Doğuş Gruba ait %42 oranındaki hisseleri de satın alarak AVM’nin tek sahibi oldu.

“İSTİNYEPARK MARKASI TÜRKİYE SINIRLARINI AŞTI”

İmza töreninde konuşan Orjin Grup Eş Başkanları Zafer Kurşun ile Zafer Yıldırım, İstinyePark markasının bilinirliğinin ülkemiz sınırlarını aştığını, her sene dünyanın dört bir yanından milyonlarca turiste ev sahipliği yaptığını, İstinyePark İstanbul ve İstinyePark İzmir alışveriş merkezlerinin konseptleri ve marka karmaları bakımından bütün ziyaretçilerin beğenisi ile takdirini kazandığını dile getirdi.

HALKA ARZ EDİLMEYE HAZIRLANILIYOR

Eş Başkanlar; İstinyePark İstanbul’da süren yenileme projesi kapsamında Haziran’da yeni restoran, kafeler ve mağazaların faaliyete geçeceğini, böylece ziyaretçilere yeni lezzet ve deneyim alanları sunacaklarının altını çizdi.

Bundan sonraki hedefler ise İstinyePark’ı bir Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na dönüştürerek halka arz etmek olarak belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x